
Szavakon túl... -Soproni Somlai Attila kiállítása a Festőteremben
Képgalériával
Sokkal fontosabbak azok az értékek, amelyek szóban alig megfogalmazhatók. A környezettel való együttélés a rezdülésekre való finom reagálás, a szubjektív világlátás, a figyelmeztetés arra, hogy bár társadalmi, tarsasági lények vagyunk, az általunk létrehozott értékekért egyedül vagyunk felelősek.
Nincs természetesebb annál a magánynál, amelyet a festő a természetben érez alkotás, tapasztalatgyűjtés közben.
A művész nem a stílusirányzatokkal kommunikál, hanem a művészet ősforrásával, a természettel "

Ezekkel az óriásposzterre szerkesztett gondolatokkal fogadja Soproni Somlai Attila kiállításának látogatóit a Festőteremben, ahol a hét végén tartott megnyitón Kovács Etele operaszámot énekelt, Incze József Petőfi-verset mondott, és még bűvészmutatvány is keveredett a műsorba, azt követően, hogy a festményeket Nemcsák Károly színművész ajánlotta a nagy számmal megjelenteknek.
Soproni Somlai Attila 1963-ban született. 1974-ben egy nemzetközi rajzfesztivál díjazottja lett, 1983 és 1989 között Szász Endre tanítványa volt. Ez követően Ausztráliában töltött hosszabb időt, majd Olaszországban és Németországban is élt.

A Festőteremben nyílt tárlata, a művész 40. önálló kiállítása, amelyen nagyrészt olyan természeti ihletettségű képeket láthat a közönség, amelyeken a gyakran idillikus, olykor már álombeli, vagy nagyon is realisztikus táj hangulatát szürrealista elemek teszik áttételes gondolatok, üzenetek, életérzések hordozóivá.

